Reklama na Facebooku. Jak skutecznie wypromować swoją firmę?

przez | 17 września, 2020

Social media marketing, inaczej marketing w mediach społecznościowych, to obecnie jedna z najpopularniejszych metod reklamy online. Medium najczęściej stosowanym do tego celu jest Facebook. W jaki sposób wykorzystać go do wypromowania swojej firmy?

Skuteczna reklama na Facebooku

Z Facebooka korzysta ponad 2,4 miliarda osób na całym świecie. W Polsce to aż 18 milionów użytkowników. Najczęściej są to osoby w wieku od 25 do 34 lat. Dla firm to bardzo duża grupa potencjalnych klientów, do których można skierować swój przekaz reklamowy na komputerach i na urządzeniach mobilnych.

Reklama na Facebooku jest łatwo dostępna, tania, a także wysoce skuteczna, dlatego nawet najmniejszy biznes może zyskać na obecności w tym serwisie.

Na skuteczną promocję na Facebooku składają się dwa elementy:
– firmowy fanpage
– reklama Facebook Ads

Firmowy fanpage na Facebooku

Podstawą wszelkich działań reklamowych realizowanych na Facebooku jest fanpage, czyli strona firmowa, która pełni wtedy rolę centrum komunikacyjnego z odbiorcami. Na swojej stronie firma może publikować różne materiały – teksty, zdjęcia, filmy, animacje, ankiety, a także może komentować wpisy swoich fanów.

Powiązany ze stroną firmową fanpage pozwala na łatwiejszą promocję i zwiększenie zainteresowania ofertą. Możliwość rozmów z fanami pomaga w rozwiązywaniu spraw, angażuje i buduje pozytywny wizerunek.

Reklama Facebook Ads

Wsparciem dla firmowego fanpage’a może być płatna reklama Facebook Ads. To system oferowany przez serwis, który służy do kupowania reklam wyświetlanych na jego stronach. Dzięki szerokiej gamie funkcji i przystępnej cenie jest bardzo popularny wśród firm.

Dużym atutem Facebook Ads jest możliwość targetowania. Oznacza to, że reklamodawca może precyzyjnie określić target – grupę docelową, do której chce skierować swój przekaz reklamowy. Dzięki temu promocja za pośrednictwem Facebooka może być jeszcze skuteczniejsza – reklama zostanie zaprezentowana dokładnie tym osobom, które będą najbardziej skłonne do skorzystania z oferty.

Jeżeli zależy Ci na skutecznej kampanii Facebook Ads możesz zaufać profesjonalistom. Serdecznie polecam zapoznać się z ofertą agencji PPCEfekt dostępną pod adresem: https://ppcefekt.pl/oferta-facebook-ads/